Nová thajská vláda může začít pracovat

Thajsko má funkční vládu. Premiér i přes protesty opozice přednesl politický program nutný k oficiálnímu zahájení činnosti kabinetu. Thajský ministerský předseda Apchisit ale musel kvůli pokračující blokádě parlamentu vystoupit před poslanci v budově ministerstva zahraničí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

thajský premiér Apchisit před poslanci

thajský premiér Apchisit před poslanci | Foto: AFP

Mým cílem je usmířit rozdělenou společnost, prohlásil v provizorních prostorách ministerstva zahraničí premiér Apchisit.

Zároveň je podle něho nezbytné zaměřit se na řešení hospodářské krize, ekonomice má pomoci záchranný balíček ve výši 8,6 miliardy dolarů.

Nutné je i zlepšit obraz Thajska v zahraničí, kvůli pokračujícím protestům a zejména nedávnému zablokování obou letišť v Bangkoku totiž začíná království pociťovat odliv návštěvníků, turismus je přitom hlavním zdrojem valut.

Programové prohlášení přednesl v pořadí už třetí premiér za poslední čtyři měsíce pouze před poslanci vládní koalice, opozice totiž jeho vystoupení na protest bojkotovala.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme