Nová venezuelská vlajka vyvolává střety

Venezuelský prezident Hugo Chávez slavnostně vztyčil novou vlajku země, kterou sám navrhl. Podle Cháveze mají úpravy vzdát hold hrdinovi boje za nezávislost Simonu Bolívarovi. Kritici ale naopak změny odsuzují. Jsou prý lehkovážné a neúměrně nákladné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuela - poloha

Na státní vlajce je po prezidentových zásazích zobrazen bílý kůň, který teď cválá doleva. Tedy opačným směrem než dosud. Přibyla také hvězda, luk a šíp. Ty mají reprezentovat původní indiánské obyvatele. Mačeta pak symbolizuje dělný lid země.

Oponenti venezuelského předáka uspořádali hlučný protestní pochod proti zavádění novot na státním symbolu. Pochodu se zúčastnily asi dvě tisícovky lidí. Někteří z nich strhávali vlajky, které Chávezovi stoupenci vyvěšovali na sloupy veřejného osvětlení.

Přímému střetu obou skupin musela zabránit policie. Nové znaky země se brzy objeví také na venezuelských bankovkách, v cestovních pasech a na úředních dokumentech.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme