Nové atentáty v Iráku si vyžádaly desítky obětí

Velký počet obětí si dnes vyžádaly dva teroristické útoky v Iráku, a to jednak v iráckém městě Tel Zadar, jednak na jedno z vojenských kontrolních stanovišť. Atentátům podlehlo nejméně pětapadesát lidí. Desítky dalších utrpěly zranění. K útokům došlo jen čtyři dny před referendem o irácké ústavě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Foto: AFP

Ve městě, které leží necelých tři sta kilometrů severozápadně od Bagdádu, provedl útok sebevražedný atentátník v autě naplněném výbušninami. Stalo se tak na městském tržišti. Zpravodaj arabského vysílání britského rozhlasu BBC z místa uvedl: "Lidé začali na tržiště znovu chodit teprve nedávno, protože předtím bylo uzavřené po bezpečností operaci americké armády proti radikálům. Právě ti, kterým se podařilo uprchnout, stojí zřejmě za atentátem."

Druhý útok - na vojenské kontrolní stanoviště - způsobilo auto naplněné výbušninami. Většinu obětí tvoří iráčtí vojáci, ale o život přišlo i několik civilistů.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme