Nové direktivy církve kvůli pedofilii

Jak postupovat v případech pedofilie v kléru, to bylo hlavní téma dvoudenního setkání zastupců biskupské konference USA a vatikánské kurie ve Vatikánu. Zbavit kněžského úřadu kněze, který se proviní pedofilií, když byl jeho zločin zjištěn, je znám a opakován, ale také bezprostřední odvolání z pastýřské činnosti v případě, kdy biskup má podezření, že by kněz mohl ohrozit nezletilé. Toto jsou direktivy vypracované na dvoudenním setkání ve Vatikánu, které se uskutečnilo na naléhání amerických biskupů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež a američtí kardinálové | Foto: ČTK/AP

Návrhy budou předneseny na červnovém zasedání americké biskupské konference v Dallasu, která rozhodne o jejich přijetí a aplikaci. Setkání bylo sledováno s mimořádnou pozorností americkými médii, která stejně jako američtí katolíci očekávala rovněž demisi bostonského arcibiskupa Lowa, protože celých 19 let přemisťoval z jedné fary na druhou kněze pedofila, který obtěžoval stovky dětí. Demise však, jak bylo zdůrazněno, nebyla předmětem jednání.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme