Prokurátor: Čas Kuciakovy vraždy známe s přesností na pět minut. Byla zřejmě na objednávku

Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli s největší pravděpodobností zavražděni na objednávku. Vyplývá to z dosavadního průběhu vyšetřování, o němž informoval prokurátor. „Z dosavadních zjištění jednoznačně vyplývá, že k vraždě došlo 21. února. Čas vraždy je možné určit v rozmezí pěti minut,“ řekl na tiskové konferenci.

Bratislava (Aktualizováno: 15:03 26. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavražděný novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina Kušnírová na transparentech účastníků smutečního pochodu v Bratislavě | Zdroj: Reuters

Mladý pár zemřel po zásahu třemi střelnými ranami ze zbraně ráže 9mm. Prokurátor upřesnil, že v případě Martiny Kušnírové šlo o jednu ránu do hlavy, v případě Jána Kuciaka o dvě rány do srdce.

K vraždě Kuciaka sestavme mezinárodní vyšetřovací tým, navrhuje slovenská generální prokuratura

Číst článek

„Okolnosti nasvědčují tomu, že to byla vražda na objednávku,“ přiblížil. Dodal, že policie zadokumentovala i pohyb pravděpodobného pachatele.

Pro zveřejnění detailů z vyšetřování se prokurátor rozhodl poté, co se podle něj na veřejnosti objevilo „velké množství nepřesných a protichůdných informací“.

Prokurátor například vyvrátil pochybnosti o odbornosti lékaře, který na místě ohledával těla. Rozhodující pro vyšetřování je podle něj pitva, kterou provedli odborníci.

Vraždu vyšetřuje jeden z největších týmů v posledních letech, jeho součástí je 10 vyšetřovatelům 50 operativců, analytici a zahraniční spolupracovníci.

Prokuratura v průběhu vyšetřování obdržela několik desítek oznámení od občanů, reagovali tak na vypsání odměny milion eur, které oznámil v únoru tehdejší premiér Robert Fico. Policie v rámci vyšetřování vyslechla na 200 svědků.

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru v jejich domě nedaleko Trnavy. Policie jako nejpravděpodobnější motiv vraždy označila investigativní práci reportéra. V posledních dnech slovenská policie ani prokuratura průběh vyšetřování nekomentovaly.

mos, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme