Prokurátor: Čas Kuciakovy vraždy známe s přesností na pět minut. Byla zřejmě na objednávku

Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli s největší pravděpodobností zavražděni na objednávku. Vyplývá to z dosavadního průběhu vyšetřování, o němž informoval prokurátor. „Z dosavadních zjištění jednoznačně vyplývá, že k vraždě došlo 21. února. Čas vraždy je možné určit v rozmezí pěti minut,“ řekl na tiskové konferenci.

Bratislava (Aktualizováno: 15:03 26. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavražděný novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina Kušnírová na transparentech účastníků smutečního pochodu v Bratislavě | Zdroj: Reuters

Mladý pár zemřel po zásahu třemi střelnými ranami ze zbraně ráže 9mm. Prokurátor upřesnil, že v případě Martiny Kušnírové šlo o jednu ránu do hlavy, v případě Jána Kuciaka o dvě rány do srdce.

K vraždě Kuciaka sestavme mezinárodní vyšetřovací tým, navrhuje slovenská generální prokuratura

Číst článek

„Okolnosti nasvědčují tomu, že to byla vražda na objednávku,“ přiblížil. Dodal, že policie zadokumentovala i pohyb pravděpodobného pachatele.

Pro zveřejnění detailů z vyšetřování se prokurátor rozhodl poté, co se podle něj na veřejnosti objevilo „velké množství nepřesných a protichůdných informací“.

Prokurátor například vyvrátil pochybnosti o odbornosti lékaře, který na místě ohledával těla. Rozhodující pro vyšetřování je podle něj pitva, kterou provedli odborníci.

Vraždu vyšetřuje jeden z největších týmů v posledních letech, jeho součástí je 10 vyšetřovatelům 50 operativců, analytici a zahraniční spolupracovníci.

Prokuratura v průběhu vyšetřování obdržela několik desítek oznámení od občanů, reagovali tak na vypsání odměny milion eur, které oznámil v únoru tehdejší premiér Robert Fico. Policie v rámci vyšetřování vyslechla na 200 svědků.

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru v jejich domě nedaleko Trnavy. Policie jako nejpravděpodobnější motiv vraždy označila investigativní práci reportéra. V posledních dnech slovenská policie ani prokuratura průběh vyšetřování nekomentovaly.

mos, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme