Nové přívaly sněhu uzavřely v Německu i některé školy

Tvrdý nástup zimy pár týdnů před jejím oficiálním začátkem způsobil v Německu celostátní chaos. S desítkami centimetrů čerstvého sněhu, náledím a mrznoucím deštěm se potýkají ve většině spolkových zemí. V Sasku a Šlesvicko-Holštýnsku museli uzavřít i některé školy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Německu připadly desítky centimetrů nového sněhu

V Německu připadly desítky centimetrů nového sněhu | Zdroj: ČTK

Už několikátý den panuje na německých silnicích značný chaos. Nové příděly sněhu ochromily dopravu v německé metropoli, když opět selhala berlínská nadzemka.

V Severním Porýní-Vestfálsku došly zásoby soli a není jisté, kdy dorazí nové. Meteorologové navíc varují, že během dneška by situaci mohl zhoršit mrznoucí déšť.

Zima má ovšem i kladné stránky. Radost mají majitelé horských penzionů. V Durynském lese například nabízejí 800 kilometrů běžeckých tratí a v provozu je už většina vleků.

Klára Stejskalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme