Nové sankce OSN proti Severní Koreji podpořila i Evropská unie. Připravuje i vlastní

Evropská unie zavede sankce přijaté Radou bezpečnosti OSN proti Severní Koreji a bude dál připravovat vlastní. V Evropském parlamentu to prohlásila šéfka unijní diplomacie Federika Mogheriniová. Kvůli poslednímu jadernému testu uvalila Rada bezpečnosti v noci na úterý částečné embargo na dovoz ropy do Severní Koreji a zakázala jí vývoz textilu.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketa vypuštěná z KLDR uletěla asi 2500 kilometrů.

Raketa vypuštěná z KLDR uletěla asi 2500 kilometrů. | Foto: Shizuo Kambayashi | Zdroj: AP/ČTK

Evropská unie se podle Mogheriniové také zasadí o to, aby sankce Rady bezpečnosti zavedly i ostatní státy. Cílem sankcí je podle šéfky unijní diplomacie přimět Pchjongjang jednat o jeho jaderném a raketovém programu a zbavit Korejský poloostrov nukleárních zbraní.

Mogheriniová podle Radiožurnálu zdůraznila, že severokorejská krize nemá vojenské řešení a lze ji řešit pouze diplomaticky. Vojenský útok na KLDR by podle ní nic kromě velkých škod nepřinesl. Mohl by ale rozpoutat mnohem větší konflikt, jehož dopady nikdo nedokáže odhadnout.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme