Nové země by do Schengenu mohly vstoupit dřív, tvrdí polský tisk

Nové země Evropské unie by do takzvaného schengenského prostoru mohly vstoupit dřív než prvního ledna příštího roku. Podle nejmenovaných diplomatů chystá Evropská komise předvánoční dárek. Píše o tom polský list Rzeczspospolita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraniční přechod | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Závory na hranicích s Německem by se mohly zvednout už 15. prosince, komise na tom usilovně pracuje a přípravné práce běží podle plánu, dozvěděla se Rzeczpospolita od diplomata jedné z evropských zemí.

Polsko musí zajistit, že jeho hranice s Ruskem, Běloruskem a Ukrajinou překročí pouze cizinci s platným vízem. Připravenost Polska na vstup do evropského počítačového systému SIS i úroveň ochrany vnější hranice Evropské unie právě začala prověřovat poslední mise odborníků.

Experti mají v Polsku působit do pátku a pak vydají závěrečnou zprávu. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by tato zpráva měla být negativní. Je proto možné, že Poláci pojednou na předvánoční nákupy do Německa, aniž by museli stát ve frontách na hranicích.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme