Odkud unikly informace v kauze Skripal? Ruská tajná služba zadržela několik podezřelých

Ruská tajná služba FSB zadržela několik lidí kvůli úniku informací v kauze Skripal. Podezřelí údajně vynesli například informace o zahraničních cestách dvou ruských agentů obviněných ve Spojeném království z použití jedu Novičok. Londýn z březnového pokusu o otravu bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery obvinil Moskvu, ta vinu popírá.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006 | Foto: Kommersant/Yuri Senatorov | Zdroj: Reuters

Podle webových stránek Rosbalt provedla ruská kontrarozvědka více než 60 domovních prohlídek a zadržela několik podezřelých obchodníků s informacemi - mezi nimi například zaměstnance Federální daňové správy nebo pohraničníka.

Ten měl prodat informace o tom kolikrát, kde a kdy rozvědčíci pod krycími jmény Alexandr Petrov a Ruslan Boširov překročili státní hranici. Nejmenovaný zdroj Rosbaltu řekl, že oficiálně šlo o operaci zaměřenou na boj proti únikům informací obecně. Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov uvedl, že o tomto případu nemá žádné informace.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme