Odkud unikly informace v kauze Skripal? Ruská tajná služba zadržela několik podezřelých

Ruská tajná služba FSB zadržela několik lidí kvůli úniku informací v kauze Skripal. Podezřelí údajně vynesli například informace o zahraničních cestách dvou ruských agentů obviněných ve Spojeném království z použití jedu Novičok. Londýn z březnového pokusu o otravu bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery obvinil Moskvu, ta vinu popírá.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006 | Foto: Kommersant/Yuri Senatorov | Zdroj: Reuters

Podle webových stránek Rosbalt provedla ruská kontrarozvědka více než 60 domovních prohlídek a zadržela několik podezřelých obchodníků s informacemi - mezi nimi například zaměstnance Federální daňové správy nebo pohraničníka.

Ten měl prodat informace o tom kolikrát, kde a kdy rozvědčíci pod krycími jmény Alexandr Petrov a Ruslan Boširov překročili státní hranici. Nejmenovaný zdroj Rosbaltu řekl, že oficiálně šlo o operaci zaměřenou na boj proti únikům informací obecně. Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov uvedl, že o tomto případu nemá žádné informace.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme