Novinář, kterému ruští policisté zlomili ruku, dostal pokutu za neuposlechnutí pokynů

Pokutu 2500 rublů (asi 780 korun) za neuposlechnutí pokynů policisty a zasahování do práce volební komise má podle pondělního rozhodnutí soudu v Petrohradu zaplatit ruský novinář David Frankel, kterému při nedávném referendu o ústavních změnách policisté ve volební místnosti zlomili ruku. O rozsudku informovala agentura TASS. Frenkel, kterému hrozilo až 15 dnů vězení, řekl petrohradskému serveru Fontanka, že se odvolá.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frenkel musel být podle médií hospitalizován a podrobil se čtyřhodinové operaci. (ilustrační foto) | Zdroj: Český rozhlas

Změny v ústavě otevřely ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi možnost setrvat u moci až do května 2036, samozřejmě pokud bude znovu kandidovat a voliči jej zvolí.

Frenkel přijel do volební místnosti 30. června, den před koncem referenda, kvůli zprávám, že se volební komise snaží vyloučit jednoho ze svých členů. Policisté proti němu použili sílu, když si jednoho z nich zblízka vyfotil. Při zákroku mu zlomili ruku. Frenkel musel být podle médií hospitalizován a podrobil se čtyřhodinové operaci.

Petrohradská správa ministerstva vnitra, tedy policejní velitelství v druhém největším městě Ruska, informace o napadení novináře při referendu popírala. Tvrdila, že policisté vyvedli žurnalistu z volební místnosti v souladu se zákonem a na žádost předsedy volební komise.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme