Novináři podle Trumpa vyrábějí vylhané zprávy, kritizuje je za anonymní zdroje

Média se v pátek opět stala jedním z hlavních terčů kritiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, který sdělovací prostředky obviňuje z šíření vylhaných zpráv. Šéf Bílého domu na shromáždění konzervativních aktivistů ve Washingtonu prohlásil, že novinářům by nemělo být povoleno využívat anonymních zdrojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohlášení Donalda Trumpa se stalo terčem kritiky i výsměchu na sociálních sítích | Zdroj: Reuters

"Jsem proti lidem, kteří si vymýšlejí příběhy a zdroje. Nemělo by se jim povolovat, aby citovali zdroje bez uvedení jmen. Jména by tam měla být, žádné zdroje (bez jmen) už nechceme," konstatoval Trump v projevu k účastníkům Konference konzervativní politické akce (CPAC). Každoroční shromáždění tisíců republikánských funkcionářů a aktivistů se konalo v hotelu na předměstí Washingtonu.

Novináři podle prezidenta vyrábějí vylhané zprávy, aby poškodili Bílý dům. "Zdroj řekl, že Donald Trump je příšerné, příšerné stvoření. Ať mi to řeknou do tváře!" prohlásil Trump. A zároveň slíbil: "Něco s tím uděláme."

Krátce před projevem nového šéfa Bílého domu se podle agentury AP konala tisková konference se členy Trumpova vládního štábu, kteří novinářům sdělovali informace pod podmínkou anonymity.

Trump v dnešním vystoupení potvrdil, že nechá deportovat ze země přistěhovalce bez práva pobytu, kteří se dopouštějí trestných činů. "Ve chvíli, kdy k vám mluvím, imigrační agenti vyhledávají členy gangů, překupníky drog a cizí zločince a vyhánějí je ven," řekl prezident přítomným za všeobecného potlesku. Slíbil, že během několika dnů jeho vláda podnikne "zcela novou akci", která možným teroristům zabrání ve vstupu do země.

Prezident už v lednu vydal dekret, který měl zabránit občanům několika muslimských zemí vstoupit na americké území a který dočasně zablokoval přistěhovalecké programy. Jeho rozhodnutí ale narazilo na odmítavý verdikt soudů a Trump se rozhodl vydat dekret nový. Původně ho slíbil na tento týden, podle úředníků Bílého domu ho ale podepíše později.

Trump v pátek řekl, že s ochranou bezpečnosti Američanů nebude váhat a nikomu se za ni nebude omlouvat. Ochrannou zeď na hranicích s Mexikem začne americká vláda budovat už brzy, dříve, než se čekalo. Radikální islámský terorismus bude držet "zatraceně daleko" od země. "Bod po bodu si odškrtáváme sliby dané americkému národu. Nezklamu vás," zdůraznil prezident, jehož projev byl podle agentury AP "sérií největších hitů z volební kampaně".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme