Novinářská cena za svobodu tisku pro Petra Uhla

Český novinář Petr Uhl dostal ve Vídni cenu za boj o novinářskou svobodu. Jemu a dalším dvěma žurnalistům z Maďarska a Polska ji udělila rakouská sekce mezinárodní organizace Reportéři bez hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Uhl na udílení cen | Foto: ČTK

Cenu Press Freedom Award - Signál pro Evropu obdržel Petr Uhl za celoživotní zásluhy o svobodu tisku. Ocenění novinářské organizace se sídlem v Paříži je určeno žurnalistům ze zemí, jež se ucházejí o členství v Evropské unii.

Redaktor německého listu Sueddeutsche Zeitung Michael Frank, který působil určitou dobu jako pražský korespondent, zdůraznil také boj Petra Uhla za práva Romů z pozice funkce vládního zmocněnce pro lidská práva. Současně vyzdvihl i jeho disidentskou činnost za někdejšího komunistického režimu.

Petr Uhl chápe ocenění mimo jiné jako gesto podpory svobodné novinařině ve východní části Evropy. Současnou pozici českých novinářů vnímá jako dosti svobodnou.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme