Novou polskou vládu vytvoří pro zahraničí nepříliš známí politici

Poláci s napětím sledují vznik nové vládní koalice. Mají ji vytvořit pravicové strany Právo a spravedlnost a Občanská platforma. V zahraničí ale politici, kteří budou v Polsku vládnout v příštích letech, příliš známí nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Polský prezident Aleksander Kwaśniewski na setkání Visegrádské skupiny informoval své partnery z Prahy, Bratislavy a Budapešti o formování nové vlády.

Pro českého prezidenta Václava Klause i jeho kolegy jsou to neznámé tváře: "Vidíme, že v Polsku se dostává do čela garnitura politiků, které nikdo z nás osobně nezná," vyjádřil se Klaus.

Podle Václava Klause se ale příští polská vláda i přes změny v nejvyšších funkcích neodchýlí od dosavadních hlavních směrů polské zahraniční politiky. "Z hlediska zahraničněpolitické orientace, z hlediska vztahů k Evropské unii či Visegrádské čtyřce v Polsku v žádném případě k žádné změně nedojde," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Václav Klaus.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme