Novou polskou vládu vytvoří pro zahraničí nepříliš známí politici

Poláci s napětím sledují vznik nové vládní koalice. Mají ji vytvořit pravicové strany Právo a spravedlnost a Občanská platforma. V zahraničí ale politici, kteří budou v Polsku vládnout v příštích letech, příliš známí nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Polský prezident Aleksander Kwaśniewski na setkání Visegrádské skupiny informoval své partnery z Prahy, Bratislavy a Budapešti o formování nové vlády.

Pro českého prezidenta Václava Klause i jeho kolegy jsou to neznámé tváře: "Vidíme, že v Polsku se dostává do čela garnitura politiků, které nikdo z nás osobně nezná," vyjádřil se Klaus.

Podle Václava Klause se ale příští polská vláda i přes změny v nejvyšších funkcích neodchýlí od dosavadních hlavních směrů polské zahraniční politiky. "Z hlediska zahraničněpolitické orientace, z hlediska vztahů k Evropské unii či Visegrádské čtyřce v Polsku v žádném případě k žádné změně nedojde," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Václav Klaus.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme