Nový český konzulát v Užhorodě chce pomáhat turistům i podnikatelům

V Užhorodu na Zakarpatské Ukrajině začal pracovat český honorární konzulát. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jmenoval honorárním konzulem Otto Kovčara, viceprezidenta Obchodní komory Ukrajiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevření českého honorárního konzulátu v ukrajinském Užhorodu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Konzulát bude pomáhat českým turistům, kteří navštíví kraj Nikoly Šuhaje. Bude také podporovat české podnikatele, kteří budou chtít v tomto regionu investovat.

„Pojí nás společná historie, udržujme tyto vzpomínky a budujme nové vztahy v politické, kulturní a ekonomické oblasti. Přeji si, aby více českých občanů jezdilo na Zakarpatí a aby honorární konzulát pomáhal rozvíjet široké pole kontaktů,“ prohlásil ministr Zaorálek.

Víza nový konzulát vydávat nebude. Od 10. listopadu ale zahájí činnost komerční „vízové centrum“. Agentura bude sbírat žádosti o česká víza a vyřizovat je na generálním konzulátu České republiky ve Lvově.

Honorární konzulát v Užhorodu je třetí podobnou diplomatickou misí Česka na Ukrajině. Zatím byly české honorární konzuláty zřízeny v Charkově a Dněpropetrovsku.

Honorární konzul v Užhorodu Otto Kovčar | Foto: Pavel Novák

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme