Nový hlas americké vlády. Moderátorka televize Fox se stala mluvčí ministerstva zahraničí

Novou mluvčí amerického ministerstva zahraničí je Heather Nauertová, dlouholetá moderátorka televize FOX. Pravidelným hostem talk show „Fox & Friends", kterou Nauertová několik let moderovala, byl ještě před svou nominací na prezidenta také Donald Trump.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heather Nauertová, nová mluvčí amerického ministerstva zahraničí | Foto: Fox News/ Fox News Insider

V televizní branži se 47letá novinářka pohybuje už 20 let, z toho 15 let pracovala právě pro Fox. Na několik let si odskočila ke konkurenci v ABC, kde za příspěvek o osudech mladých Iráčanek získala nominaci na televizní cenu Emmy.

Z Fox přestoupil do řad zaměstnanců nové státní administrativy třeba také dlouholetý zpravodaj televize Jonathan Wachtel, který se stal mluvčím amerického zastoupení v OSN.

Televize Fox otevřeně podporuje americké republikány, ale na rozdíl od nich s Donaldem Trumpem vždy vycházela velmi dobře.

Ještě před svou nominací na prezidenta byl Trump pravidelným hostem talk show „Fox & Friends", kterou moderovala právě Nauertová. I dnes ve svých tweetech a proslovech často odkazuje na program stanice Fox.

 

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme