Nový izraelský ministr ostřelován

Nový izraelský ministr obrany Benjamin ben Eliezer se dnes ocitl v ohrožení života. Palestinský ostřelovač střílel na budovu izraelské armády na její základně v pásmu Gazy, kde byl v tu chvíli ministr v doprovodu nejvyšších vojenských velitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak hlásí náš blízkovýchodní zpravodaj Jaromír Janev, izraelští důstojníci okamžitě chránili Ben Eliezera, který neměl neprůstřelnou vestu, svými těly. Podle rozhlasu izraelské armády odvedli tělesní strážci ben Eliezera ihned z ohroženého místa, ale na cestě k ministrovu autu na něj bylo stříleno znovu. Přesto při incidentu nebyl nikdo zraněn. Dosud žádná strana to neoznačila za atentát na ben Eliezera, který je ve funkci 1 den. V místě, kde se incident odehrál, dochází k častým přestřelkám mezi Palestinci a izraelskými vojáky.

Izraelský ministr obrany dnes řekl, že Izrael nemá zájem na dalším krveprolití a na střetu s Palestinci v autonomních oblastech a že bude spolu s celou vládou usilovat o návrat Palestinců k jednacímu stolu. Palestinští představitelé jsou ale k těmto vyjádřením skeptičtí.

Napětí nadále vzrůstá. Při násilných srážkách mezi Palestinci a izraelskou armádou dnes bylo zraněno nejméně deset Palestinců.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme