Nový izraelský ministr ostřelován

Nový izraelský ministr obrany Benjamin ben Eliezer se dnes ocitl v ohrožení života. Palestinský ostřelovač střílel na budovu izraelské armády na její základně v pásmu Gazy, kde byl v tu chvíli ministr v doprovodu nejvyšších vojenských velitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí náš blízkovýchodní zpravodaj Jaromír Janev, izraelští důstojníci okamžitě chránili Ben Eliezera, který neměl neprůstřelnou vestu, svými těly. Podle rozhlasu izraelské armády odvedli tělesní strážci ben Eliezera ihned z ohroženého místa, ale na cestě k ministrovu autu na něj bylo stříleno znovu. Přesto při incidentu nebyl nikdo zraněn. Dosud žádná strana to neoznačila za atentát na ben Eliezera, který je ve funkci 1 den. V místě, kde se incident odehrál, dochází k častým přestřelkám mezi Palestinci a izraelskými vojáky.

Izraelský ministr obrany dnes řekl, že Izrael nemá zájem na dalším krveprolití a na střetu s Palestinci v autonomních oblastech a že bude spolu s celou vládou usilovat o návrat Palestinců k jednacímu stolu. Palestinští představitelé jsou ale k těmto vyjádřením skeptičtí.

Napětí nadále vzrůstá. Při násilných srážkách mezi Palestinci a izraelskou armádou dnes bylo zraněno nejméně deset Palestinců.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme