Nový nástup zimy uvrhl Německo do dopravního chaosu

Mnohakilometrové zácpy na dálnicích, zpoždění na železnici a stovky zrušených letů. Takový je důsledek sněhové kalamity v Německu. V Durynsku v okolí Sály jsou navíc tisíce lidí bez elektrického proudu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brandenburská brána v Berlíně.

Brandenburská brána v Berlíně. | Foto: AFP

Déšť, sníh a teploty pod nulou uvedly Německo do chaosu. Na dálnicích se po celý den tvořily mnohakilometrové kolony. Nejhorší situace byla v Durynsku na D9, kde řidiči uvízly na několik hodin ve čtyřicetikilometrové zácpě.

Značná zpoždění nabírají vlaková spojení, rychlovlaky musely z bezpečnostních důvodů snížit rychlost na maximálně 160 kilometrů v hodině. Tratě ohrožují spadané stromy.

Potíže se nevyhýbají ani letecké dopravě. Ve Frankfurtu odbavují jen každý čtvrtý let, problémy mají i obě berlínská letiště. Němečtí meteorologové varují, že počasí se nezlepší ani v příštích dnech.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme