Nový papež se nesmí vměšovat do záležitostí Číny, varoval Peking

Nový papež by neměl zasahovat do vnitřních záležitostí Číny, upozornil Peking. Prohlášení přichází v době, kdy se po abdikaci Benedikta XVI. katolická církev chystá na volbu jeho nástupce. Vztahy Číny a Papežského státu jsou dlouhodobě napjaté, země spolu neudržují žádné diplomatické kontakty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 50 tisíc lidí na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu sledovalo jedno z posledních vystoupení Benedikta XVI. coby hlavy římskokatolické církve | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

I přesto, že svět s rostoucím napětím čeká, kdo se po Benediktu XVI stane novou hlavou katolické církve, Čína má jasno. Nový papež podle Pekingu nesmí zasahovat do záležitostí komunistické země.

Čínské ministerstvo zahraničí takto varovalo v době, kdy vláda prosazuje novou kampaň, kterou chce vymýtit neschvalované náboženské aktivity.

V Číně žije podle odhadů přes 5 milionů registrovaných křesťanů, další více než 3 miliony lidí praktikují katolické náboženství ilegálně. Katolická církev je řízená státem, který povoluje bohoslužby, neuznává ale autoritu papeže.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme