Nový písek na mexické pláže

Obnova všech pláží s vyhlášeným bílým pískem v mexickém letovisku Cancún, které minulý měsíc zničil hurikán Wilma, bude trvat rok. Prohlásil to mexický prezident Vicente Fox. Ten dále uvedl, že bude použita speciální technologie, kterou se bude pumpovat písek ze dna oceánu a použije se na obnovu pláží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koně na pláži

"Než se pláže dostanou do původní podoby, bude to trvat zřejmě rok, ale nová technologie zůstane a bude se používat pro obnovu míst, která by případně v budoucnu zničil jiný hurikán," řekl prezident Fox.

Hurikán Wilma způsobil obrovské škody na hotelích, plážích, obchodech a základní infrastruktuře v Cancúnu a podél mexického pobřeží. Živel, který se koncem října přihnal z Karibského moře, způsobil rovněž škody na jihu Floridy a vyžádal si 14 obětí na životech.

Mexické pojišťovací společnosti označily následky hurikánu Wilma pravděpodobně za nejnákladnější přírodní katastrofou v dějinách země. Cancún navštěvují každý rok miliony turistů a je považován za prioritu v mexickém turistickém průmyslu. Turistika je třetím největším zdrojem zahraniční měny této země. Do 15. prosince by mělo být v Cancúnu v provozu 70 procent hotelů, což je včas pro zajištění vánočních svátků.

Milan Kopp, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme