Nový předseda německých Zelených žádá víc turečtiny do škol

Pro častější výuku turečtiny na německých školách se vyslovil nový předseda strany Zelených Cem Özdemir. Politik, který je sám tureckého původu, si myslí, že výborná znalost většího množství jazyků je v globalizovaném světě výhodou. V praxi by to podle Özdemira znamenalo, že by děti migrantů neměly zavrhovat rodnou řeč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cem Özdemir | Foto: AFP

"Proč se vedle angličtiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny nenabízí na německých školách taky více turečtiny," táže se jeden ze dvou předsedů Strany Zelených na stránkách bulvárního Bildu.

Zároveň ale dodává, že němčina musí pro děti migrantů vyrůstající v Německu zůstat nejdůležitějším jazykem. Dvojjazyčnost dětí z přistěhovaleckých rodin je podle Özdemira velké plus a skrývá se v něm velký potenciál.

Politik tureckého původu taky vyjádřil naději, že se v Německu už brzy muslim či muslimka ujme ministerské funkce. "Je přece naprosto nevýznamné, v co kdo věří. Rozhodující je, nakolik je politik dobrý, kvalifikovaný a přesvědčivý," tvrdí Özdemir.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme