Nový ukrajinský prezident jede na první návštěvu Moskvy

Nový ukrajinský prezident Viktor Janukovyč má dnes před sebou první návštěvu Moskvy. Očekává se, že rozhovorům s ruskými představiteli bude dominovat především ekonomika a energetické otázky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Janukovyč.

Viktor Janukovyč. | Foto: Strana regionů

Návštěva Viktora Janukovyče by měla předznamenat nový začátek ve vztazích Ruska s Ukrajinou, které za Janukovyčova předchůdce Viktora Juščenka ochladly na bod mrazu. Nový ukrajinský prezident přijíždí do Moskvy jen několik dnů po své první cestě v úřadu, která vedla do Bruselu.

Viktor Janukovič evropským představitelům slíbil udržet na Ukrajině proreformní kurs, a zároveň zajistit, že země zůstane spolehlivou transportní cestou pro přepravu ruského plynu. Mnozí experti doufají, že právě Janukovičův Rusku více nakloněný postoj by mohl zamezit opakování sporů o ceny suroviny mezi Ukrajinou a Ruskem.

Lenka Kabrhelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme