Nový veřejnoprávní kanál v Polsku představil Hrabala i Plastiky

Od neděle vysílá v Polsku nový veřejnoprávní kanál Kultura. V pondělí mohli diváci sledovat tématický večer věnovaný zejména Bohumilu Hrabalovi a skupině The Plastic People of The Universe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastic People of the Universe

Nový kanál veřejnoprávní polské televize vytáhl velmi ambiciózně do boje proti vkusu takzvaného většinového diváka. Toho musel už vpodvečer upřímně vyděsit počáteční velký dokument o skupině Plastic People of The Universe.

Večer pak pokračoval v klidnějším tempu magazínem nazvaným Kolem Hrabala, filmem Postřižiny a dokumentárním filmem o Bohumilu Hrabalovi, který je v Polsku jedním z nejoblíbenějších českých i evropských spisovatelů.

Závěr televizního večera ovšem patřil opět českým "Plastikům". Kanál Kultura odvysílal záznam jejich koncertu, který se konal ještě v plné sestavě ve Wroclavi před šesti lety.

Součástí večera byly i vzpomínky příslušníků českého a polského kulturního disentu na utajovaná setkání a strategické porady společného velení undergroundové fronty ve válce s tehdejším systémem.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme