Nový vůdce labouristů Ed Miliband ostře napadl vládu

Nově zvolený vůdce Labouristické strany Ed Miliband přednesl svůj první projev na stranické konferenci v Manchesteru. Ed Miliband je mladším bratrem bývalého ministra zahraničí Davida Milibanda, kterého porazil ve volbě o křeslo šéfa Labour party těsnou většinou jednoho procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce labouristů Ed Miliband na stranické konferenci v Manchesteru | Foto: ČTK

Čtyřicetiletý Ed Miliband kritizoval labouristickou vládu za to, že prohrála volby. Ale mnohem ostřeji zkritizoval vládní koalici konzervativců a liberálních demokratů za rozpočtové škrty ve školství a za to, že řádně neplánují ekonomický růst.

Vzdal také hold britským vojákům v Afghánistánu, nicméně řekl, že byl proti válce v Iráku, jelikož válkou Británie podkopala Organizaci spojených národů.

Na mušku si vzal i bankéře. Prohlásil, že je nesprávné, když bankéři vydělávají za jediný den víc než dělník za rok. Nicméně jak poznamenal komentátor BBC, bankéře dnes kritizuje prakticky každý politik.

Ed Miliband vyzval svou stranu k provádění radikálně nové politiky a sklidil bouřlivý potlesk. Jak si novou politiku Labour party představuje bude muset teprve ukázat v čele parlamentní opozice.

Igor Maňour, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme