Novozélandská policie zatkla muže kvůli podezřelému balíčku. Několik domů evakuovala

Novozélandská policie v úterý zatkla 33letého muže v souvislosti s nálezem munice a balíčku s možným výbušným materiálem na opuštěném pozemku ve městě Christchurch. V březnu v tomto městě zahynulo při teroristickém útoku ve dvou mešitách 50 lidí. Z vraždění byl obviněn australský pravicový extremista. Podle agentury AP zatím není jasné, jestli nejnovější incident s březnovým útokem nějak souvisí.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novozélandská policie v úterý zatkla 33letého muže v souvislosti s nálezem munice a balíčku s možným výbušným materiálem na opuštěném pozemku ve městě Christchurch | Zdroj: Reuters

V Christchurchi v úterý policie evakuovala několik domů v blízkosti místa nálezu podezřelého balíčku a dočasně uzavřela okolní ulice a letový prostor nad lokalitou. Pyrotechnici nakonec balíček zneškodnili.

Z útoku v mešitách z 15. března byl obviněn osmadvacetiletý bělošský extremista Brenton Tarrant. Svůj útok v Christchurchi nahrával a vysílal v přímém přenosu na internetu. Zodpovídat se bude z padesáti vražd a devětatřiceti pokusů o vraždu. Další soudní jednání s ním je plánováno na 14. června.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme