VIDEO: ‚Máme tu zemětřesení‘. Rozhovor s novozélandskou premiérkou narušily otřesy

Živě přenášený rozhovor novozélandské premiérky Jacindy Ardernové z budovy parlamentu přerušilo v pondělní zemětřesení – Ardernová se však nenechala vyvést z míry a v televizním interview pokračovala. Podle americké geologické služby USGS mělo zemětřesení intenzitu 5,6 stupně. Tamní policisté a záchranáři neoznámili žádné oběti či vážné materiální škody.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Máme tu malé zemětřesení, Ryane. Docela se to otřásá,“ přerušila Ardernová moderátora zpravodajské platformy Newshub a rozhlížela se přitom po místnosti. „Možná vidíte, jak se za mnou hýbou věci,“ dodala.

Otřesy po chvíli ustaly, novozélandská premiérka v žertu konstatovala, že nestojí pod zavěšenými svítidly a že budova parlamentu je otřesům stavebně uzpůsobena. Poté s úsměvem pokračovala v rozhovoru.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři zhruba 100 kilometrů severozápadně od metropole Wellington. Otřesy vycházely z hloubky 52 kilometrů, uvedla USGS.

Nový Zéland leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichém oceánu, zemětřesení jsou tam častá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme