Nový Zéland se připravuje na vyhlášení stavu klimatické nouze. ‚Musíme okamžitě jednat,‘ řekla premiérka

Kabinet novozélandské premiérky Jacindy Ardernové se připravuje na vyhlášení stavu klimatické nouze. Symbolický krok má zvýšit úsilí v boji s klimatickou změnou, napsala ve čtvrtek agentura Reuters. Vláda souostroví hodlá příští středu předložit návrh parlamentu, ve kterém má po říjnových volbách Ardernová většinu.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabinet novozélandské premiérky Jacindy Ardernové (na snímku) se připravuje na vyhlášení stavu klimatické nouze. Symbolický krok má zvýšit úsilí v boji s klimatickou změnou | Foto: David Rowland | Zdroj: Reuters

„Změnu klimatu jsme v našem regionu vždy považovali za velkou hrozbu a je to pro nás něco, proti čemu musíme okamžitě jednat,“ uvedla podle stanice TVNZ premiérka.

Novozélandská premiérka Ardernová vyhrála volby. Její strana může dosáhnout nadpoloviční většiny

Číst článek

„Bohužel se nám návrh během minulého volebního období nepodařilo v parlamentu prosadit, ale teď se nám to podaří,“ dodala.

Ardernová se svou Novozélandskou stranou práce minulý měsíc s převahou zvítězila v parlamentních volbách se ziskem 65 ze 120 křesel. Nový parlament poprvé zasedl ve středu.

První zemí, která vyhlásila stav klimatické nouze, se stala minulý rok Velká Británie následovaná Irskem, Kanadou či Francií. Před týdnem stejný symbolický krok učinili i japonští zákonodárci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme