Nový způsob teroru. Atentátník ukryl bombu do konečníku

Srpnový neúspěšný atentát na saúdskoarabského prince může mít dalekosáhlé důsledky pro celosvětový boj proti terorismu. Při výbuchu bomby v Džiddě sice zemřel pouze pachatel a terč jeho útoku vyvázl s lehkým zraněním, nicméně mezinárodní experty silně znepokojila nově odhalená skutečnost: terorista měl bombu schovanou ve svém těle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenské zatýkání | Foto: Alexandr Pícha

Útočník desítky hodin nejedl a nepil a pak ukryl výbušninu do svého konečníku, uvedla BBC. Přes bezpečnostními rámy se dostal až k princovi a vyhodil se do vzduchu, patrně signálem mobilního telefonu. Podle expertů oslovených BBC to může znamenat, že například bezpečnostní rámy na letištích nejsou schopné podobným útokům zabránit.

Terčem atentátu byl princ Muhammad Bin Nájif, který je náměstkem ministra vnitra a vede kampaň proti saúdskoarabským extremistům. Pachatel útoku Abdulláh Ásírí se formálně přihlásil do programu rehabilitace, která počítá s amnestií a začleněním radikálů do společnosti. Do princova úřadu se dostal pod záminkou, že se jde osobně vzdát.

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme