Novým americkým velvyslancem u nás podnikatel Craig Stapleton

Novým americkým velvyslancem v České republice se stane podnikatel Craig Stapleton. Na tento post ho jmenoval prezident George Bush. Stapleton patří mezi úzký okruh přátel rodiny George Bushe. Uřadu v Praze se ujme poté, co bude jeho nominace schválena americkým senátem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Craiga Stapletona pojí ke klanu Bushových přátelství a příbuzenské vztahy, které stojí zřejmě za jeho nominací za velvyslance Spojených států v České republice. Spolu se svou manželkou Debbie, která je Bushovou sestřenicí, byl Craig Stapleton častým hostem George Bushe juniora ještě během jeho působení v roli guvernéra státu Texas. Stapletonova rodina se už zúčastnila i prezidentské inaugurace George Bushe letos v lednu.

Craig Stapleton působil za vlády George Bushe seniora v řídící radě amerických mírových sborů tzv. Peace Corrs, které vysílají americké dobrovolníky po celém světě. Craig, který absolvoval Harvardovu univerzitu, je prezidentem realitní poradenské společnosti Marsh and MacLennon. Podle dostupných informací je Stapleton v diplomacii nováčkem.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme