Novým lídrem Venezuely by se mohl stát viceprezident Nicolas Maduro

Po smrti Huga Cháveze se budou ve Venezuele do 30 dní konat prezidentské volby. Velkou šanci uspět má dosavadní viceprezident Nicolas Maduro, kterého už začátkem prosince venezuelskému lidu důrazně doporučil sám Chávez.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní venezuelský viceprezident Nicolas Maduro | Zdroj: Reuters

„Mým pevným, nezvratným názorem je, že pokud budou svolány prezidentské volby, můžete prezidentem republiky zvolit Nicolase Madura,“ prohlásil Chávez.

Před posledními prezidentskými volbami loni v říjnu si Chávez vybral Madura jako viceprezidenta. Maduro byl jeho dlouholetým spolupracovníkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném Chávezově nástupci Nicolasi Madurovi mluvil v Odpoledním Radiožurnálu zahraničněpolitický komentátor Milan Slezák

Začínal jako řidič autobusu, poté se stal odborovým předákem. V politice je už 13 let - nejdříve jako poslanec, pak předseda parlamentu a nakonec jako viceprezident.

Venezuelský prezident Hugo Chávez zemřel v úterý večer středoevropského času. V čele země stál 14 let.

Výběr nového lídra a další směřování Venezuely jsou důležité pro řadu zemí, které jsou závislé na její ekonomické pomoci - od Kuby po Nikaraguu.

Venezuelského prezidenta Huga Cháveze oplakává celá Jižní Amerika

Číst článek

Milan Slezák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme