Nulandová v Praze nepotvrdila rozmístění těžké vojenské techniky USA ve východní Evropě

Americké spojenectví s Českou republikou je silné a na výborné úrovni. Během své pražské návštěvy to dnes řekla náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová. S českými politiky mluvila o euroatlantické obchodní dohodě, známé jako TTIP, o energetické bezpečnosti v Evropě i postoji k Rusku. To ohlásilo přezbrojování a posílení svého jaderného arzenálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Victoria Nulandová se dnes v Praze zúčastnila jednání strategického dialogu mezi ČR a USA | Zdroj: ČTK

Victoria Nulandová nepotvrdila zprávy o tom, že Spojené státy plánují rozmístění většího množství těžkých zbraní a svých vojáků ve východní Evropě.

„Po ruské agresi na východě Evropy jsme coby členové NATO museli posílit obranu, protože Rusko se chová nepředvídatelně. Trváme na tom a očekáváme, že Moskva dodrží dohody o kontrole zbraní. Situaci budeme pečlivě sledovat,“ prohlásila Nulandová.

Náměstkyni amerického ministra zahraničí potěšil růst českého hospodářství a vzájemné obchodní výměny.

Nulandová je přesvědčená o tom, že připravovaná obchodní dohoda české ekonomice závislé na exportu přinese řadu výhod.

Nulandová se dnes v Praze zúčastnila šestého jednání strategického dialogu mezi Českou republikou a Spojenými státy.

Se zástupci ministerstva zahraničí diskutovala o posilování spolupráce mezi oběma zeměmi, spolupráci v NATO, energetické bezpečnosti nebo o situaci ve východní Evropě, především krizi na Ukrajině.

Tea Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme