V Kazachstánu se zřítil vojenský vrtulník. Všech třináct lidí na palubě zahynulo

V Kazachstánu se zřítil vojenský vrtulník, v jehož troskách zahynulo všech 13 lidí, kteří byli na palubě. Informovala o tom agentura AP citující místní úřady. Vrtulník typu Mi-8 podle serveru Nur.kz po pádu vzplál a úplně shořel.

Nur-Sultan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník Mi-8 | Zdroj: Profimedia

Stroj letěl spolu s dalšími třemi vojenskými vrtulníky z města Aktau do města Šymkent, když se z dosud nezjištěných příčin zřítil.

„Přelet se odehrával v rámci komplexní prověrky a výcviku speciálních jednotek v noci a ve složitých meteorologických podmínkách,“ poznamenal server Nur.kz s tím, že příčiny nehody vyšetřuje zvláštní komise ministerstva obrany. Na vyšetřování se podílí také ministerstvo vnitra.

Nový prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev na twitteru napsal, že zahynula celá posádka helikoptéry, vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil jim pomoc. V kazašských médiích se objevila jména letců a vojáků, kteří při neštěstí přišli o život

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme