‚Rozsáhlý incident.’ V Birminghamu bylo v noci pobodáno několik lidí, police vybízí k ostražitosti

V anglickém velkoměstě Birminghamu bylo v noci pobodáno několik lidí. Policie uvedla, že se jedná o „rozsáhlý incident”. Obyvatele vyzvala ke klidu, zároveň však i k bdělosti. Policie se snaží zjistit zatím nejasné pozadí případu.

Birmingham Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatele Birminghamu vyzvali strážci zákona ke klidu, ale i ostražitosti (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Policie uvedla, že obdržela zprávy o útoku nožem půl hodiny po půlnoci místního času (01.30 středoevropského letního času). Další pobodaní byli hlášeni nedlouho poté.

„Zaznamenali jsme řadu zraněných lidí, momentálně ale nejsme schopni říci, kolik z nich vážně,” sdělila policie.

„Rozsáhlý incident“ v policejní terminologii znamená vážnou újmu či hrozbu pro veřejnost. Vyhlášení tohoto stupně nebezpečí rovněž předpokládá, že jednotlivé bezpečnostní složky na místě pracují pod společným vedením.

Příčiny incidentu jsou dosud neznámé. „Pracujeme na tom, abychom zjistili, co se stalo. Může trvat nějakou dobu, než budeme schopni cokoliv potvrdit,” sdělila policie.

Obyvatele Birminghamu vyzvali strážci zákona ke klidu, ale i ostražitosti. Měli by se rovněž vyhnout místu, kde se incident odehrál.

Podle BBC jsou v centru města rozmístěny kordony poblíž Gay Village, tedy čtvrti oblíbené komunitou leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme