O budoucnosti Evropy se diskutuje na bezpečnostní konferenci v Praze

Budoucností Evropy se zabývá šestá Pražská bezpečnostní konference. Politici, bezpečnostní analytici, velvyslanci i lidé z byznysu diskutují o tom, jak bude Evropa a Česká republika vypadat v horizontu deseti až dvaceti let a jaké bezpečnostní hrozby bude svět řešit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalí ministři Martin Pecina a Jan Kohout při zahájení Pražské bezpečnostní konference | Zdroj: ČTK

Podle českého eurokomisaře Štefana Füleho si bude muset také Evropská unie v konkurenci nových velmocí Číny, Indie nebo Brazílie některé věci uvědomit.

„Je to o tom začít se dívat daleko víc nejen dovnitř Evropské unie, ale i za hranice. Uvědomit si, že na velikosti zase záleží. Uvědomit si, že na nabídku způsobu vládnutí, nabídku toho, jak se opíráme o hodnoty, které nás spojují, jak vnímáme demokracii a základní práva, tak ne všichni za našimi hranicemi mají na to stejný pohled. Ta konkurence je stále větší a větší,“ vysvětlil.

Pražská Bezpečnostní konference se v koná již po šesté. Nyní je zaměřena na možné scénáře vývoje světa v nacházejících dvaceti letech.

Katka Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme