O.J. Simpson může strávit až 33 let vězení za přepadení a únos

Dlouholetá americká celebrita O.J. Simpson stráví mnoho let ve vězení. Rozhodl o tom soud v Las Vegas, který ho odsoudil za přepadení a únos. Za mřížemi může zůstat až 33 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O.J. Simpson | Zdroj: ČTK

Málokdo je ve Spojených státech tak známý jako O.J. Simpson. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu si zahrál i ve vedlejších filmových rolích.

V roce 1994 byl obžalován z vraždy manželky a jejího přítele. Po zdlouhavém soudu, který v přímém přenosu přenášely národní televizní stanice a který byl nazván procesem století, ho však porota osvobodila.

Nynější soud ho uznal vinným v dvanácti bodech obžaloby. Trestných činů, z nichž nejvážnější jsou ozbrojené přepadení a únos, se Simpson dopustil v Las Vegas. Vnikl do hotelového pokoje a unesl dva muže, kteří u sebe měli předměty spojené s jeho sportovní kariérou a rodinou.

Celková výše trestu není jasná. Podle obhájce si ale bude muset odpykat minimálně devět let, než bude moci požádat o podmíněné propuštění.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme