O. J. Simpson se dostane na svobodu. Choval se vzorně, rozhodl soud v Nevadě

O. J. Simpson se v říjnu dostane z nevadské věznice. O podmínečném propuštění informovala agentura Reuters. Jeden z nejslavnějších vězňů ve Spojených státech nedávno oslavil 70 narozeniny.

Lovelock / Nevada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O. J. Simpson u soudu, který rozhodl, že bude podmínečně propuštěn. | Zdroj: Reuters

Simpson se podle soudu ve vězení choval vzorně a dodržel všechny podmínky stanovené soudem.

Někdejší hvězda amerického fotbalu, která si zahrála i v řadě filmů, si za mřížemi odpykávala trest za loupežné přepadení z roku 2007. Během něj chtěl získat zpátky své sportovní propriety, ale místo toho byl odsouzen k 33 rokům žaláře.

'Když obviněnému oblečení nesedí, je třeba zprostit ho viny!' O. J. Simpson má 70, slaví ve vězení

Číst článek

Mediálně známější je ovšem případ, v němž byl v roce 1994 obviněn z vraždy Nicole Brownové a jejího přítele Rona Goldmana.

Jak nedávno připomněl Radiožurnál, proces tehdy poutal takovou pozornost, že zámořská media dokonce přerušila vysílání finále NBA, aby mohla v přímém přenosu nabídnout Simpsonovo zatčení.

Obžaloba mu však - kvůli nepřímým důkazům a skvělému týmu obhájců - vinu neprokázala. Pozůstalým nicméně musel zaplatit odškodné přes 33 milionů dolarů.

O. J. Simpson 9. července oslavil 70 narozeniny. 

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme