O kilech heroinu jsem nevěděla, řekla médiím Češka zatčená v Pákistánu. Vyšetřována je ve vazbě

Jednadvacetiletá Češka, která byla ve středu zadržena celníky na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, je ve vazbě v tamní věznici. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí a stejnou informaci přinesla také pákistánská média. Po skončení vyšetřování, které podle odhadu ministerstva může trvat týdny, pravděpodobně začne soud. Termín soudního líčení stanoven nebyl, doplnila mluvčí Irena Valentová.

Láhaur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heroin. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Zadržená Češka se již nyní nachází ve vazbě v láhaurské věznici Kotlakhpat. Vyšetřování by měli i nadále provádět celníci, po jeho skončení by mohl začít soud,“ řekla Valentová.

Česká diplomacie je v kontaktu s pákistánskou celní správou a zažádala o umožnění konzulární návštěvy Češky. „Zadržená se na nás zatím s žádostí o konzulární pomoc neobrátila, nicméně ambasáda je v kontaktu s její rodinou,“ dodal Černínský palác.

Pákistánci zadrželi na letišti v Láhauru mladou Češku, podle médií vezla devět kilo heroinu

Číst článek

Podle pákistánského listu Dawn žena popřela, že by drogy do svého zavazadla dala sama. Při předběžném výslechu česká občanka také řekla, že je v Pákistánu již počtvrté a že její obchodní partner se jmenuje Tárik, uvedl deník The Nation.

Podrobnější informace ale celní úředníci odmítli deníku sdělit. „Byla převezena do vyšetřovací vazby do centrální láhaurské věznice,“ citoval The Nation vyjádření jednoho z nich.

Podle serveru Customs Today Češka prohlásila, že věděla, že je v jejím zavazadle něco ukrytého, ale netušila, že je to heroin. Úřady zahájily vyšetřování případu a v pátek bude dotyčná předvedena před soud, napsal server Customs Today.

Trest smrti

Jedenadvacetiletou Češku zadrželi celníci ve středu poté, co prošla dvěma kontrolami na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur. Mířila do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Pákistánský celní úřad oznámil, že na základě informací od zadržené zahájily bezpečnostní složky razie v různých částech Láhauru.

České ministerstvo zahraničí v souvislosti s cestami po Pákistánu obecně před pašováním drog varuje v dlouhodobém cestovním doporučení na svých webových stránkách. „Za pašování a přechovávání narkotik může být podle zákona vyměřen trest smrti, ten se však zpravidla neuplatňuje vůči cizincům,“ uvádí úřad. Cizinci jsou podle ministerstva zpravidla trestáni několikaletým vězením ve velmi tvrdých podmínkách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme