O kontroverzní stavbě stuttgartského nádraží rozhodne referendum

Definitivnímu zvolení prvního představitele strany Zelených do čela jedné z německých spolkových zemí už nic nebrání. Koaliční jednání v Bádensku-Würtembersku komplikovala debata o osudu nového supermoderního podzemního nádraží „Stuttgart 21". O budoucnosti této vysoce kontroverzní stavby nakonec rozhodnou obyvatelé v referendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé ve Stuttgartu protestují proti zbourání nádraží | Foto: Klára Stejskalová

Zelení podporovali občanské hnutí bojující proti železničnímu projektu, jehož náklady rostou do závratných výšek. V současnosti se mluví o navýšení původního rozpočtu o další čtyři miliardy eur.

SPD v minulosti rekonstrukci hlavního nádraží v podzemní přestupní stanici na trase evropských rychlovlaků společně s CDU v zemském parlamentu odsouhlasila. Nakonec se obě strany dohodly, že o osudu nádraží rozhodnou místní lidé v referendu. Uskutečnit by se mělo na podzim. Podmínkou úspěšnosti lidového hlasování je ovšem vysoká volební účast.

Igor Maňour, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme