Kanada 6:1 Česko

O lov bizonů je na severozápadě USA velký zájem

Tisíce Američanů se hlásí na odstřel bizonů. Ve státě Montana přišlo na 24 vypsaných povolení k lovu bizonů více než 6 tisíc žádostí. Obyvatelé severozápadu Spojených států usilují o to, aby mohli v zimě vyrazit na bizony po 15 letech, kdy to bylo zakázáno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozor bizoni | Foto: Petr Souček

Na jihu Montany se chystají v zimě na lov bizonů, kteří opustí Yellowstonský národní park. Mezi potomky lovců kůží, kteří miliónová stáda bizonů na amerických prériích v druhé polovině 19. století téměř vybili, jsou tisíce lidí, kteří usilují o získání povolení.

Během této zimy může být zastřeleno až 50 bizonů. Jen 16 povolení získali příslušníci indiánských kmenů. Lovy bizonů byly v 90. letech zastaveny po protestech a turistických bojkotech.

Yellowston má nyní rekordní téměř pětitisícové bizoní stádo, což znepokojuje rančery v okolí parku, kteří se obávají přenosu nemocí z bizonů na krávy i přesto, že takový případ nebyl doposud zaznamenán.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme