O lov bizonů je na severozápadě USA velký zájem

Tisíce Američanů se hlásí na odstřel bizonů. Ve státě Montana přišlo na 24 vypsaných povolení k lovu bizonů více než 6 tisíc žádostí. Obyvatelé severozápadu Spojených států usilují o to, aby mohli v zimě vyrazit na bizony po 15 letech, kdy to bylo zakázáno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozor bizoni

Pozor bizoni | Foto: Petr Souček

Na jihu Montany se chystají v zimě na lov bizonů, kteří opustí Yellowstonský národní park. Mezi potomky lovců kůží, kteří miliónová stáda bizonů na amerických prériích v druhé polovině 19. století téměř vybili, jsou tisíce lidí, kteří usilují o získání povolení.

Během této zimy může být zastřeleno až 50 bizonů. Jen 16 povolení získali příslušníci indiánských kmenů. Lovy bizonů byly v 90. letech zastaveny po protestech a turistických bojkotech.

Yellowston má nyní rekordní téměř pětitisícové bizoní stádo, což znepokojuje rančery v okolí parku, kteří se obávají přenosu nemocí z bizonů na krávy i přesto, že takový případ nebyl doposud zaznamenán.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme