O opuštěný hotel v Delmenhorstu zuří lítý boj

V dolnosaském Delmenhorstu vrcholí boj o tamní opuštěný hotel. V něm chce známý příznivec krajní pravice zřídit školící středisko pro neonacisty. Obyvatelé města se tomu snaží za každou cenu zabránit a hotel se pokoušejí sami odkoupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Známý hamburský advokát Jürgen Rieger se proslavil jako obhájce prominentních neonacistů a zpochybňovačů holocaustu. Po celém Německu už skoupil několik nemovitostí, které mají sloužit příslušníkům krajní pravice.

O hotel "U městského parku" v Delmenhorstu se ale rozpoutala nevídaná přetahovaná. Tamní obyvatelé chtějí Riegerovu nabídku trumfnout a mezi sebou už vybrali úctyhodných 750.000 eur. Město navíc okolí hotelu prohlásilo za sanační zónu a získalo tak na budovu předkupní právo.

Obyvatelé Delmenhorstu ale stále tahají za kratší konec provazu. Advokát totiž majiteli hotelu nabídl skoro 3,5 milionu eur. Ten navíc možná Riegerovi nemovitost dokonce daruje, pravda zatíženou hypotékami.

Policie se netají obavami, že by z hotelu mohlo vzniknout školící centrum a ústředí krajně pravicové strany NPD.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme