O osudu chruščovek je rozhodnuto. Ruský parlament schválil zákon o jejich demolici

Ruský parlament zpečetil osud starých pětipodlažních bytovek v Moskvě, tzv. chruščovek. Poslanci Státní dumy přijali zákon o jejich zbourání.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chruščovka ve městě Tomsk (ilustrační foto). | Foto: Creative Commons Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Po masových protestech majitelů bytů v tzv. chruščovkách poslanci přijali více než 130 změn návrhu zákona o renovaci bytového fondu, aby odstranili obavy lidí z toho, že je město chce vystěhovat na periférii.

Podle jednoho z autorů zákona poslance Andreje Isajeva se významné části obyvatel Moskvy podstatně zlepší bytové a životní podmínky. Se zbouráním starých bytovek musí podle zákona souhlasit dvě třetiny majitelů a nájemců bytů.

Kvůli bourání oblíbených domů uspořádala Moskva i referendum. Z toho vyplynulo, že téměř nikdo není proti jejich bourání.

Aktivisté ale upozornili na to, že hlasování neodpovídalo skutečným názorům obyvatel pětipodlažních bytovek. Paní Natálie a Olga se divili informacím, že podle zápisu hlasovaly pro bourání domů, přestože jsou proti. Někdo to jednoduše podepsal za ně.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme