O přízeň voličů bojují slovenské strany čajem i zelňačkou

Při nízkých teplotách a často v hustém sněžení začala na Slovensku ostrá předvolební kampaň. Politické strany se poprvé v historii musí při organizaci mítinků vyrovnat se zimním počasím a voliče tak lákají i na teplé nápoje či zelnou polévku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská zelňačka

Každá strana se se zimou vyrovnává po svém. Pravicová Svoboda a Solidarita vyrazila za svými voliči v plechových karavanech ve stylu 60. let. Konzervativní křesťanští demokraté se zase chtějí vydat za voliči i na sjezdovky a kluziště.

Největší opoziční strana SMER slibuje každý mítink zpestřit nějakou kulturní vložkou. Největší perlu si SMER schová na konec, těsně před volbami bude voliče v Bratislavě udolávat koncertem Michala Davida.

Všechny strany se ale shodují, že bez horkých nápojů zdarma, nebo bez zelňačky a guláše to letos prostě nepůjde. Volby na Slovensku ještě nikdy nebyly tak blízko k začátku roku.

Nový parlament půjdou Slováci vybírat 10. března. Dosavadní kabinet Ivety Radičové padl loni v říjnu, když se vláda neshodla na záchranném fondu eurozóny.

Vojtěch Berger, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme