O účast ve slovenském parlamentu bojuje i pět malých stran

Do parlamentních voleb na Slovensku zbývají tři dny a jejich výsledky jsou stále nebývale otevřené. Jedinou jistotou je drtivé vítězství strany Smer. Naopak až pět menších stran nemá účast v parlamentu jistou. Sobotní volby může ovlivnit velká skupina nerozhodnutých voličů, kterých je až 30 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvolební mítink Mikuláše Dzurindy | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Podle nového průzkumu slovenské agentury Focus by Smer v čele s Robertem Ficem získal skoro 40 procent hlasů a tím i polovinu křesel v parlamentu.

Z ostatních stran mají účast ve sněmovně jistou jen křesťanští demokraté, dalších pět menších stran se pohybuje v nejistém pásmu pěti až sedmi procent preferencí.

Politologové dávají reálnou šanci SDKÚ Mikuláše Dzurindy, která sice utrpěla korupčním skandálem Gorila, tradičně se ale ve volbách mohla spolehnout na své kmenové voliče.

Nepředvídatelný je naopak výsledek dvou nových politických stran, Obyčejní lidé a 99 procent. Obě na sebe vážou protestní voliče, nespokojené s dosavadní zkorumpovanou politikou.

Vojtěch Berger, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme