O volby polského prezidenta byl dopoledne malý zájem

V Polsku volí prezidenta. O funkci hlavy státu usiluje 12 kandidátů. Státní volební komise zveřejnila první údaje o účasti: Od šestého hodiny ranní do půl jedenácté hlasovalo 8 procent registrovaných voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby polského prezidenta | Zdroj: ČTK

To sice není mnoho, ale přece jen je to o něco lepší výsledek, než v parlamentních volbách před dvěma týdny, kdy dopolední účast dosáhla jen 6,5 procenta. Nejvyšší zájem o volby byl na venkově, ve městech je tradičně menší - dopoledne volili hlavně starší lidé.

Volby probíhají bez závažnějších porušení pravidel. V jednom okrsku volební místnost otevřeli se zpožděním. "Ztratili úřední razítko a pak tři hodiny čekali, až se vyrobí nové, to se u nás stává," řekl jeden členů státní volební komise.

V několika okrscích museli měnit složení volebních komisí . Někteří jejich členové totiž zřejmě už včera večer začali oslavovat výsledky svých kandidátů a dnes nebyli plně schopní zhostit se své funkce.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme