O vybudování protiraketového štítu v Polsku ještě není rozhodnuto

Nová polská vláda pečlivě prozkoumá dosavadní postup vyjednávaní se Spojenými státy v souvislosti s vybudováním protiraketového štítu v Polsku. Uvedl to bývalý polský ministr obrany Radoslaw Sikorski, který byl hostem televize BBC a odpovídal na dotazy diváků z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radoslaw Sikorski | Foto: pl.wikipedia.org

Radoslaw Sikorski uvedl, že neví nic o námitkách proti základně mezi zeměmi Evropské unie. Podle jeho slov je základna spíš záležitostí NATO než Unie. Dodal, že Polsko je vojenským i politickým spojencem Spojených států a polská vláda velmi pečlivě zváží americký návrh, stejně jakoby to udělala kterákoli jiná spojenecká země. Nic zatím není definitivně rozhodnuto zdůraznil Radoslaw Sikorski.

Bývalý ministr obrany, který je uznáván jako odborník na domácí i mezinárodní scéně, by se zanedlouho mohl opět ujmout této funkce. Média o něm píší také jako o možném kandidátovi na ministra zahraničí nové vlády.

Martin Dorazín, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme