O vydání uprchlého miliardáře Františka Savova do Česka se rozhodne nejdřív v únoru

Nejdřív v únoru příštího roku rozhodne londýnský soud o případném vydání uprchlého miliardáře Františka Savova do České republiky. Dnešní líčení trvalo jen 20 minut a řešilo procesní záležitosti. Majitele vydavatelství Mladá fronta stíhá česká policie pro údajné stamilionové daňové podvody. Savov tvrdí, že není na útěku a že je nevinný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Savov se jednání účastnil osobně. V soudní síni seděl za neprůstřelným sklem a odmítl tlumočníka.

S českými novináři se nechtěl bavit a nebylo mu po chuti, že se pořizují záběry jeho osoby.

Soud dnes o jeho vydání do Česka přímo nejednal. Řešil hlavně to, v jakém režimu mají u soudu od 16. února příštího roku vystupovat vědci, které chtějí z Česka poslat právní zástupci uprchlého podnikatele. Ti žádají vyslechnutí čtveřice svědků v utajeném režimu.

Do února příštího roku by se mělo s přihlédnutím k předchozímu verdiktu britského Nejvyššího soudu rozhodnout, zda tomu tak skutečně bude.

Savov nedávno v rozhovoru pro Český rozhlas řekl, že věří britským soudům, a že český stát pomocí nadměrných odpočtů DPH neokradl.

Soudce Savova také poučil o podmínkách jeho pobytu na svobodě. V případě jejich porušení by byl Savov okamžitě zatčen.

Podnikatel má být v Británii pod dohledem tamní policie. Nedávno ale tvrdil, že se může po Spojeném království volně pohybovat. „Vidíte, náramek nemám. Ani obojek, ani nic jiného,“ řekl. Podnikatel tvrdí, že v Londýně žije a pracuje a že se rozhodně neskrývá.

Savov uvádí, že jeho britští právníci podali řadu stížností proti stíhání v České republice. Věří, že ho britská justice do Česka nevydá. Londýnský soud podle něj ani nemá o této variantě rozhodovat.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme