O vydání Vratislava Kutala se rozhodne příští pátek

O vydání mezinárodně hledaného Čecha Vratislava Kutala rozhodne bratislavský krajský soud příští pátek. Kutal byl odsouzen k desetiletému trestu za přípravu vraždy novináře v souvislosti s kauzou lehké topné oleje. Spolu s ním pražský vrchní soud odsoudil také dalšího podnikatele Milana Šišmu za návod k vraždě jednoho z největších obchodníků s LTO Lubomíra Holého. Kutalovo předání českým úřadům je velmi pravděpodobné. Sám odsouzený totiž prý neměl námitky k vydání a pouze chtěl, aby se o věci rozhodlo v jeho přítomnosti a na veřejném zasedání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: Věra Luptáková

Podvody s topnými oleji spočívaly v tom, že podnikatelé nakupovali tyto látky, na které se nevztahovala spotřební daň a prodávali je se značnými zisky jako motorovou naftu. Kutal měl do vězení nastoupit před více než rokem, z České republiky ale uprchl. Podle slovenské policie se pohyboval po Evropě v luxusním karavanu a jeho dopadení bylo obtížné.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme