O zdravotním stavu venezuelského prezidenta Cháveze se stále spekuluje

Venezuelský prezident Hugo Chávez byl operován v kubánské Havaně a stále leží v tamní nemocnici. Venezuelská vláda ovšem popírá zprávy o tom, že je na tom velmi špatně. Naopak informace CIA naznačují, že stav Cháveze je kritický. Podle oficiální verze mu odoperovali absces v oblasti pánve. Další informace ale chybí, takže se kolem jeho zdravotního stavu rojí spekulace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hugo Chavez | Foto: Office of the President of Venezuela

Server Cubaencuentro na toto téma trefně poznamenal: „Jediné, co se s jistotou ví, je to, že není nic jisté.“ Objevují se nejrůznější spekulace, například americký deník Nuevo Herald přinesl zprávu, že stav Cháveze je kritický, což prý naznačují i informace CIA. K těmto spekulacím nahrává i to, že na Kubu přiletěla Chávezova manželka i dcera.

Přehrát

00:00 / 00:00

chávez.mp3

Chávez se tam podrobil 10. června operaci a od té doby se neukázal, neposlal žádnou nahrávku, fotku, ani nevzkázal nic po telefonu. Což je trochu neobvyklé u člověka, který je znám svými několikahodinovými proslovy a každou neděli vystupuje ve vlastním televizní pořadu.

Spekulace se šíří

Nejrůznější spekulace se nyní šíří hlavně ve Venezuele. Například o tom, že má rakovinu prostaty. Přitom vláda v Caracasu nebo Chávezova strana zvěsti o jeho špatném stavu vždy popírají.

Ve státních sdělovacích prostředcích se čerstvě objevila zpráva, že Chávez telefonoval na schůzi nejvyššího vedení své Sjednocené socialistické strany a dával jim instrukce. Nejspíš si jsou všichni kolem něj vědomi napětí, protože zároveň s tím žádají, aby všichni respektovali právo Huga Cháveze na to, v klidu se uzdravit.

Neví se ani, kdy se Chávez vrátí do Venezuely, ale je možné, že plánuje triumfální návrat na dvousté výročí nezávislosti, což je za týden.

David Koubek, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme