Obama čelí kritice kvůli ropě v Mexickém zálivu

Důvodem tlaku je ropná skvrna v Mexickém zálivu. Prezident Obama má do čtvrtka dostat na stůl zprávu o tom, co firma a úřady proti úniku ropy podnikají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná skvrna zasáhla pláže Chandlerových ostrovů

Ropná skvrna zasáhla pláže Chandlerových ostrovů | Foto: AFP

„Něco takového jsem nikdy nechtěl vidět. Děláme vše, co je v naší moci, abychom to vyřešili co nejdřív,“ řekl reportérům šéf společnosti British Petroleum Tony Hayward přímo na jedné z postižených pláží.

Firma čelí stále rostoucímu tlaku ze strany vlády a veřejnosti. V médiích se začínají stále častěji objevovat záběry ze zamořené oblasti.

Nespokojená veřejnost

Současně s tím, jak se v médiích stále častěji objevují záběry ze zamořených pláží, je slyšet stále hlasitěji také kritika vlády, konkrétně Baracka Obamy.

Podle průzkumu, který pro stanici CNN provedla agentura Opinion Research, je s postupem prezidenta v téhle záležitosti nespokojených 51 procent Američanů a 46 procent postup prezidenta schvaluje.

Ministr vnitra Salazar ubezpečuje, že na odstranění následků havárie pracuje podobný tým expertů jako před třiceti lety při potížích vesmírné lodi Apollo 13.

Ale ropa teče do moře dál a zatím není jasné, jestli vůbec a kdy téct přestane.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme