Obama: Indonésie je vzorem tolerantní muslimské země

Na závěr dvoudenní návštěvy Indonésie prohlásil americký prezident Barack Obama, že náboženská jednota v této nejlidnatější muslimské zemi světa je vzorem pro svět. Šéf Bílého domu před odletem na summit G20 v Jižní Koreji také kritizoval blízkovýchodní mírový proces. Obě strany konfliktu podle něho nevyvíjejí dostatečné úsilí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama na návštěvě Indonésie | Foto: ČTK/AP

„Mírovému procesu leží na cestě obrovské překážky,“ prohlásil Obama, který zároveň vyjádřil nesouhlas s plány na rozšíření výstavby židovských domů ve východním Jeruzalémě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo pro jihovýchodní Asii Robert Mikoláš informuje o Obamově vstřícných gestech vůči indonéským muslimům

Právě současný stav jednání na Blízkém Východě kritizují i představitelé Indonésie, která je nejpočetnější muslimskou zemí světa. Místní islámské organizace dávají vinu i Washingtonu, který se podle nich příliš nesnaží o řešení konfliktu.

Šéf Bílého domu dal ale v indonéské metropoli jasně najevo, že jeho administrativa bude nadále rozhovory mezi Izraelci a Palestinci podporovat.

Barack Obama dnes také navštívil největší mešitu v zemi a jeho žena měla při návštěvě na hlavě šátek zakrývající vlasy. Americký prezidentský pár tím chtěl vyjádřit, že Spojené státy s islámem nebojují.

Robert Mikoláš, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme