'Obama je gay a radikální muslim.' Zemřel král hoaxů a fake news Paul Horner

V USA zemřel politický satirik a tvůrce falešných zpráv Paul Horner. Podle zdrojů serveru BBC se zřejmě předávkoval léky. Bylo mu 38 let. Král fake news, jak se mu přezdívalo, publikoval své nepravdivé příspěvky na Facebooku i dalších webových stránkách. Mimo jiné se prohlašoval za strůjce vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul Horner při rozhovoru pro americkou CNN | Zdroj: CNN

S nachytáváním lidí měl Horner letité zkušenosti. Povedlo se mu například dvakrát přesvědčit internet, že je slavný graffiti umělec Banksy. V minulosti se novinářům svěřil, že jsou jeho příběhy tak virální, protože jsou lidé hloupější.

Král hoaxů: Trumpovi jsem vyhrál volby. Jeho podporovatelé nekontrolují fakta, jen sdílejí články

Číst článek

K jeho nejznámějším falešným zprávám patří i tvrzení, že bývalý americký prezident Barack Obama je gay a radikální muslim.

Další falešný příspěvek napsal o demonstrantech, kteří dostávají zaplaceno v přepočtu 66 tisíc korun za účast na protestních akcích proti tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Trumpovi. Text sdíleli na internetu syn současného prezidenta nebo bývalý šéf Trumpova volebního týmu.

V jednom z rozhovorů pro CNN uvedl, že jde vždy o humor a komedii. Šířením falešných zpráv se prý snažil lidi vzdělávat.

Tomáš Fiala, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme