'Obama je gay a radikální muslim.' Zemřel král hoaxů a fake news Paul Horner

V USA zemřel politický satirik a tvůrce falešných zpráv Paul Horner. Podle zdrojů serveru BBC se zřejmě předávkoval léky. Bylo mu 38 let. Král fake news, jak se mu přezdívalo, publikoval své nepravdivé příspěvky na Facebooku i dalších webových stránkách. Mimo jiné se prohlašoval za strůjce vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul Horner při rozhovoru pro americkou CNN | Zdroj: CNN

S nachytáváním lidí měl Horner letité zkušenosti. Povedlo se mu například dvakrát přesvědčit internet, že je slavný graffiti umělec Banksy. V minulosti se novinářům svěřil, že jsou jeho příběhy tak virální, protože jsou lidé hloupější.

Král hoaxů: Trumpovi jsem vyhrál volby. Jeho podporovatelé nekontrolují fakta, jen sdílejí články

Číst článek

K jeho nejznámějším falešným zprávám patří i tvrzení, že bývalý americký prezident Barack Obama je gay a radikální muslim.

Další falešný příspěvek napsal o demonstrantech, kteří dostávají zaplaceno v přepočtu 66 tisíc korun za účast na protestních akcích proti tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Trumpovi. Text sdíleli na internetu syn současného prezidenta nebo bývalý šéf Trumpova volebního týmu.

V jednom z rozhovorů pro CNN uvedl, že jde vždy o humor a komedii. Šířením falešných zpráv se prý snažil lidi vzdělávat.

Tomáš Fiala, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme